Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017: Uldis Upītis

Posted by admin 13/05/2017 0 Comment(s) Izlase ceļā uz PČ 2017,

Šogad tepat kaimiņvalstī Igaunijā notiks Pasaules Čempionāts Orientēšanās sportā, kas ir nozīmīgākais notikums orientēšanās sporta pasaulē. PČ nedēļa sāksies 2017. gada 30. jūnijā ar Sprinta Kvalifikāciju Tartu pilsētā un noslēgsies 7. jūlijā ar valstu Izlašu Stafetes skrējienu Elva-Vitipalu tuvumā. Sievietēm un vīriešiem tiks izcīnīti medaļu komplekti Sprintā, Sprinta Stafetē, Garajā Distancē, Vidējā Distancē un klasiskajā Stafetē.

 

Interviju sērijā "Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017" piedāvāsim jums iespēju iepazīties ar Latvijas Izlases sportistu komentāriem par aizvadītās un šīs sezonas treniņu procesu, sasniegumiem un mērķiem.

 

Uldis Upītis

 

1. Kuras sacensības pagājušajā sezonā sagādāja vislielāko gandarījumu? Jeb citiem vārdiem - gada vilšanās un gada prieki.

Noteikti vislielāko prieku pagājušajā gadā man sagādāja JWOC stafete, kurā es ar saviem komandas biedriem izcīnijām 7.vietu. Komandas biedri bija izdarījuši lielisku darbu pirmajos etapos un arī es pēdējā etapā noskrēju tik labi kā es tajā brīdī arī varēju. Gada lielākā vilšanās man noteikti bija EYOC garā distance, kurā uz vienu kontrolpunktu biju pazudis apmēram pusstundu. Vēl lielākas bēdas par šo startu radīja tas, ka šis bija starts kuram es biju gatavojies visu ziemu un vasara un es tajā izgāzos ļoti iespaidīgi.

2. Kā Tu vērtē savu sniegumu pagājušajā sezonā? Vai izdevās sasniegt visu plānoto?

Pagājušajā sezonā es kļuvu daudz stabilāks un  arī ātruma ziņā bija redzams progress ar ko par pagājušo sezonu esmu apmierināts, tomēr
sezonas galvenajos startos netuvu neizdevās noskriet savus uzstādītos mērķus un arī to kam biju reāli gatavs.

3. Kā Tev līdz šim ir veicies ziemas treniņos? Vai ir izdevies izpildīt sev uzstādītos uzdevumus?

Kaut gan decembra beigās biju saslimis apmēram nedēļu, tomēr kopš tā brīža esmu spējis izpildīt praktiski visus treniņus, kuri bija
nepieciešami šajā ziemā. Šī ziema noteikti bija kvalitatīvākā kādu līdz šim esmu aizvadījis un ar to esmu ļoti apmierināts.

4. Kā Tev ir veicies šīs sezonas pirmajās sacensībās? Ar kādiem panākumiem esi startējis?

Šo sezonu esmu iesācis skrienot pieaugušo grupā nevis 20, kurā varu skriet vēl šo un nākamo gadu. Savus startus šopavasar vērtēju kā diezgan labus. Īpaši prieks pašam bija par ''Kurzemes pavasaris"' otro dienu, kad izcīnīju trešo vietu un biju labākais no latviešiem tajā dienā.

 


5. Kādi ir Tavi mērķi nākamajai sezonai - 2017.gadam?

Šī gada mans galvenais starts būs pasaules junioru orientēšanās čempionāts Somijā, Tamperē. Vairāk koncentrējos tieši meža distancēm un vismaz pagaidām izskatās, ka progress meža distancēs šogad ir acīmredzams. Protams gribētos arī šogad skriet pasaules kausa posmā Cēsīs.

6. Vai esi jau iepazinies ar PČ (Igaunija) apvidu, un vai ir kaut kas īpašs Igaunijas apvidos, par ko orientieristam jāpiedomā, lai veiksmīgi startētu Pasaules Čempionātā?

Jau martā biju nometnē Igaunijā. Apvidus nešķiet nekas ļoti sarežģīts, tomēr tajā ir ļoti svarīgs virziens un detaļas, kuras tu lasi, jo, manuprāt, šādā apvidū nav jālasa visas detaļas, bet ir jāatrod kartē svarīgākās pie kurām pieturēties.

7. Daudzi orientieristi mūsdienās uzskata, ka specializācija kļūst arvien svarīgāka. Vai Tu šim apgalvojumam piekrīti, un kādās disciplīnās Tu ceri startēt Igaunijā šī gada pasaules čempionātā?

Manuprāt, specializācija ir svarīga, jo ne katrs sportists spēj būt labs visās distancēs. Protams var trenēties visām distancēm, tomēr tad visdrīzākais tas cilvēks zaudēs iespēju būt īpašs kādā distancē, kaut gan ir arī izņēmumi. Šogad es domāju, ka visdrīzākais es nestartēšu vēl pasaules čempionātā. Man vēl ir divi gadi junioros un ceru tos izmantot pilnvērtīgi. Tomēr, ja man piedāvātu skriet pasaules čempionātā, noteikti neatteiktos.

8. Kā mums vajadzētu popularizēt orientēšanās sportu plašākai publikai? Kas pēc Tavām domām būtu panākumu atslēga?

Orientēšanās sportu noteikti varētu vairāk reklamēt televīzijā un sociālajos tīklos, tomēr orientēšanos ir ļoti grūti attēlot tā, lai jebkurš cilvēks bez orientēšanās zināšanām vispār saprastu par ko tiek stāstīts. Ja panāktu to, ka cilvēki saprastu par ko tiek stāstīts tad tā arī būtu panākumu atslēga.

 

 

Tagi: uldis upitis

Leave a Comment