Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017: Sandra Grosberga

Posted by admin 07/05/2017 0 Comment(s) Izlase ceļā uz PČ 2017,

Šogad tepat kaimiņvalstī Igaunijā notiks Pasaules Čempionāts Orientēšanās sportā, kas ir nozīmīgākais notikums orientēšanās sporta pasaulē. PČ nedēļa sāksies 2017. gada 30. jūnijā ar Sprinta Kvalifikāciju Tartu pilsētā un noslēgsies 7. jūlijā ar valstu Izlašu Stafetes skrējienu Elva-Vitipalu tuvumā. Sievietēm un vīriešiem tiks izcīnīti medaļu komplekti Sprintā, Sprinta Stafetē, Garajā Distancē, Vidējā Distancē un klasiskajā Stafetē.

 

Interviju sērijā "Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017" piedāvāsim jums iespēju iepazīties ar Latvijas Izlases sportistu komentāriem par aizvadītās un šīs sezonas treniņu procesu, sasniegumiem un mērķiem.

 

Sandra Grosberga

 

1. Kuras sacensības pagājušajā sezonā sagādāja vislielāko gandarījumu? Jeb citiem vārdiem - gada vilšanās un gada prieki.

 

Kā lielākais gandarījums droši vien jāmin 8. vieta WOC stafetē kopā ar Lauru un Ingu. Tas gan nebija ne tuvu mans labākais starts, taču tā noteikti bija līdz šim emocionālākā diena manā sportiskajā karjerā. Bijām karantīnā dzirdējušas notikumus, kas norisinājās vīriešu stafetē, mūsējiem finišējot septītajā vietā, un visas bijām motivētas cīnīties. Man finišā nācās "skrieties" par 8. vietu, un arēnā 8000 cilvēku pūlī skaļāk par visiem dzirdēju mūsu izlases puišus. Atceros katru sekundi no tās finiša taisnes, tādu emociju dēļ ir vērts šo visu darīt.

Lielākā vilšanās notika nedēļu pirms stafetes - WOC sprinta distancē, kur lieliski startēju kvalifikācijā, taču biju diezgan novārgusi vēdera vīrusa dēļ, kas mani bija mocījis nedēļu pirms čempionāta, un finālam (tās pašas dienas vakarā) man spēka neatlika. Es pat no karantīnas nespēju aizskriet līdz startam, vienkāršu gāju un jau pirms starta zināju, ka mani sagaida liela izgāšanās.


2. Kā Tu vērtē savu sniegumu pagājušajā sezonā? Vai izdevās sasniegt visu plānoto?

 

Tā kā pagājusī sezona man oficiāli bija pirmā pieaugušo konkurencē un izlasē, tad nekādus ļoti konkrētus mērķus nebiju nospraudusi. Plāns bija saprast kas ir kas, cik tālu esmu no tā, kur vēlos būt. Mēdzu sev dot daudz atlaides, atrunājoties, ka pirmajā gadā man tas ir piedodams. Domāju, ka tas viss man ir nācis par labu, jo jau šogad esmu ar citu redzējumu un attieksmi pret šo sportu.

 

3. Kā Tev līdz šim ir veicies ziemas treniņos? Vai ir izdevies izpildīt sev uzstādītos uzdevumus?

 

Aizvadītā ziema man izvērtās lieliska - pirmo reizi piecu gadu laikā notrenējos pusgadu bez traumām, kas bāzes periodā ir ļoti būtiski. Bija nedēļas, kad darba un mācību dēļ nācās izlaist treniņus, taču tas kopumā noteikti nenāca par sliktu. Esmu ielikusi labu pamatu gaidāmajai sezonai.

 

4. Kā Tev ir veicies šīs sezonas pirmajās sacensībās? Ar kādiem panākumiem esi startējis?

 

Sezona sākusies ļoti labi - trīs no trim uzvarām LK posmos -, taču nevar teikt, ka to nebiju gaidījusi. Pagājušajā gadā biju koncentrējusies uz sprintu, jo gribēju startēt WOC un tā bija mana vienīgā iespēja, taču vienmēr esmu spēcīgāka bijusi mežā. Šobrīd mans fokuss ir uz vidējo distanci, kas arī atspoguļojas rezultātos.

 


5. Kādi ir Tavi mērķi nākamajai sezonai - 2017.gadam?

 

Ceru startēt piecās no sešām WOC distancēm (sprinta Q ieskaitot) un krietni uzlabot visus pagājušā gada rezultātus. Tāpat man ļoti svarīgs ir Pasaules kausa posms Cēsīs, manā dzimtajā pilsētā, kur gan uzsvars droši vien būs uz sprintu.

 

6. Vai esi jau iepazinusies ar PČ (Igaunija) apvidu, un vai ir kaut kas īpašs Igaunijas apvidos, par ko orientieristam jāpiedomā, lai veiksmīgi startētu Pasaules Čempionātā?

 

Tādā apvidū, kāds sagaida Igaunijā, esmu skrējusi lielāko daļu savas dzīves. Arī martā treniņnometnē konstatējām vienu - nav jābrauc uz Igauniju, lai sagatavotos šī gada čempionātam. Domāju, ka priekš mums latviešiem svarīgi ir nemēģināt atklāt kaut ko jaunu un īpašu apvidū, kas ir jau labi pazīstams. Šoreiz svarīgāk būs nevis prast pielāgoties, bet spēt būt pārliecinātam par sevi jau zināmās lietās.


7. Daudzi orientieristi mūsdienās uzskata, ka specializācija kļūst arvien svarīgāka. Vai Tu šim apgalvojumam piekrīti, un kādās disciplīnās Tu ceri startēt Igaunijā šī gada pasaules čempionātā?

 

Ņemot vērā to, ka lielākā daļa orientēšanās elites jau sen izvēlas tikai vienu vai divas distances, kurās startēt, tad šobrīd tam tiešām ir nozīme. Tam ir arī dažādas pieejas, piemēram, Svetlana Mironova specializējas atkarībā no tā, kur notiek Pasaules čempionāts. Šogad man laikam ir līdzīgi, jo vidējās distances apvidus Igaunijā man ir ļoti piemērots, tāpēc arī tam gatavojos.


8. Kā mums vajadzētu popularizēt orientēšanās sportu plašākai publikai? Kas pēc Tavām domām būtu panākumu atslēga?

 

Orientieristu skaits Latvijā ar katru gadu tikai pieaug, taču publicitāte un atpazīstamība medijos, manuprāt, vēl nav ievērojami mainījusies, tādēļ atliek secināt vienu - orientēšanos var popularizēt caur cilvēkiem, kuri paši ar to nodarbojas. Piemēram, es pirms pāris nedēļām lekcijā pētīju Kurzemes pavasara GPS atkārtojumu, mana kursa biedrene to ievēroja, un pēc tam es viņai stāstīju un rādīju visus apzīmējumus, un to, kā var atšķirties apvidi un to kartes. Cilvēkiem tas šķiet interesanti, bet ne vienmēr interesanti ir izlasīt rakstu ar rezultātu atskaiti. 

 

Leave a Comment