Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017: Edgars Bertuks

Posted by admin 07/05/2017 0 Comment(s) Izlase ceļā uz PČ 2017,

 

Šogad tepat kaimiņvalstī Igaunijā notiks Pasaules Čempionāts Orientēšanās sportā, kas ir nozīmīgākais notikums orientēšanās sporta pasaulē. PČ nedēļa sāksies 2017. gada 30. jūnijā ar Sprinta Kvalifikāciju Tartu pilsētā un noslēgsies 7. jūlijā ar valstu Izlašu Stafetes skrējienu Elva-Vitipalu tuvumā. Sievietēm un vīriešiem tiks izcīnīti medaļu komplekti Sprintā, Sprinta Stafetē, Garajā Distancē, Vidējā Distancē un klasiskajā Stafetē.

 

Interviju sērijā "Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017" piedāvāsim jums iespēju iepazīties ar Latvijas Izlases sportistu komentāriem par aizvadītās un šīs sezonas treniņu procesu, sasniegumiem un mērķiem.

 

Edgars Bertuks

 

1. Kuras sacensības pagājušajā sezonā sagādāja vislielāko gandarījumu? Jeb citiem vārdiem - gada vilšanās un gada prieki.

 

Gada prieks bija labais starts WOC stafetē, kur ar komandu izcīnijām 7. vietu. 

Stabilais sniegums FIN5 bija otrs pieminēšanas vērtais rezultāts, jo jau ilgi biju meklējis satbilitāti tieši orientēšnās tehnikā un beidzot man tas izdevās. 

 

Gada vilšanās bija WOC TOP10 rezultātam nepietiekama fiziskā kondīcija neskatoties uz aizvadītajiem treniņiem līdzīgos apvidos kā arī traumas sasināšanās pēc FIN5 neskatoties uz lielo darbu, kurš tika veltīts šai tēmai ziemā

 

2. Kā Tu vērtē savu sniegumu pagājušajā sezonā? Vai izdevās sasniegt visu plānoto?

 

Sezonai kopumā es dotu neitrālu vērtējumu. Izdevās atsevišķi starti augsta līmeņa sacensībās, tomēr sezonas galvenājās sacensībās Pasaules čempionātā neizdevās sasniegt mērķi un iekļūt 10 labāko sportistu vidū. 


3. Kā Tev līdz šim ir veicies ziemas treniņos? Vai ir izdevies izpildīt sev uzstādītos uzdevumus?

 

Ziemas perioda galevnais uzdevums bija iziet pilnu rehabilitāciju pēc hamstring cīpslas operācijas un, līdz ar sezonas sākumu, atgriezties pie skriešanas treniņiem. Pēc operācijas sastādītais plāns uz doto brīdi ir izpildīts vairk kā par 100%, tomēr līdz skriešanai un treniņiem reālos sacensību apstākļos vēl japastrādā.


4. Kā Tev ir veicies šīs sezonas pirmajās sacensībās? Ar kādiem panākumiem esi startējis?

 

Sacensībās vēl neesmu startējis.


5. Kādi ir Tavi mērķi nākamajai sezonai - 2017.gadam?

 

- Ieklūt stafetes komandas sastāvā PČ stafetei. 

- TOP15 vidējā distancē PK posmā Latvijā un iekļūt stafetes komandas sastāvā 

- TOP15 garajā distancē PK posmā Šveicē

- TOP10 vidējā distancē PK posmā Šveicē

 


6. Vai esi jau iepazinies ar PČ (Igaunija) apvidu, un vai ir kaut kas īpašs Igaunijas apvidos, par ko orientieristam jāpiedomā, lai veiksmīgi startētu Pasaules Čempionātā?

 

Ar apvidu esmu pazīstams kopš savu orientierista gaitu uzsākšanas. 

Manuprāt ir jāprot sabalansēt psiholoģiskais faktors ko sauc par "self confidence". Noteikti jābūt par sevi pārliecinātam, jo startēsim "mājās", tomēr nedrīkstam aizrauties un kļūt pavirši. 


7. Daudzi orientieristi mūsdienās uzskata, ka specializācija kļūst arvien svarīgāka. Vai Tu šim apgalvojumam piekrīti, un kādās disciplīnās Tu ceri startēt Igaunijā šī gada pasaules čempionātā?

 

Pilnībā piekrītu šādam apgalvojumam un tendencei. Igaunijā ceru startēt stafetes komandas sastāvā, bet skatoties lielākā laika nogrieznī mana stiprā puse un specializācija ir meža distances ar uzsvaru uz vidējo distanci un stafeti. 2018. gadā ir mērķis gatavoties arī garajai distancei, tomēr jāņem vērā dažādi faktori un tas kā veiksies ar pilnu atlabšanu pēc operācijas. 


8. Kā mums vajadzētu popularizēt orientēšanās sportu plašākai publikai? Kas pēc Tavām domām būtu panākumu atslēga?

 

Manuprāt vēl vairāk un uzkrītošāk būtu jāveido stāsti par un ap mūsu labākajiem sportistiem parādot viņu ieguldītā darba apjomu un izcilās spējas sacensties dažados apstākļos gan orienēšanās sporta ietvaros, gan ārpus tā. Aktīvāk jāizmanto sociālie tīkli un pastāvīgi jāveido materiāls publicitātei tajos. Vairāk jāparāda šī sporta veida ekstrēmā puse, it sevišķi elites līmenī.

Tagi: bertuks

Leave a Comment