Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017: Artūrs Pauliņš

Posted by admin 29/04/2017 0 Comment(s) Izlase ceļā uz PČ 2017,

Šogad tepat kaimiņvalstī Igaunijā notiks Pasaules Čempionāts Orientēšanās sportā, kas ir nozīmīgākais notikums orientēšanās sporta pasaulē. PČ nedēļa sāksies 2017. gada 30. jūnijā ar Sprinta Kvalifikāciju Tartu pilsētā un noslēgsies 7. jūlijā ar valstu Izlašu Stafetes skrējienu Elva-Vitipalu tuvumā. Sievietēm un vīriešiem tiks izcīnīti medaļu komplekti Sprintā, Sprinta Stafetē, Garajā Distancē, Vidējā Distancē un klasiskajā Stafetē.

 

Interviju sērijā "Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017" piedāvāsim jums iespēju iepazīties ar Latvijas Izlases sportistu komentāriem par aizvadītās un šīs sezonas treniņu procesu, sasniegumiem un mērķiem.

 

Artūrs Pauliņš

 

Foto: PhotoMiller sports

 

1. Kuras sacensības pagājušajā sezonā sagādāja vislielāko gandarījumu? Jeb citiem vārdiem - gada vilšanās un gada prieki.

 

Vislielākais gandarījums man bija par uzvaru "Euromeeting" sprintā, jo sanāca labs gatavošanās periods un labs rezultāts. Gada vilšanas, noteikti, bija Pasauleš čempionāts, kur biju tālu no savas optimālās formas un līdz ar to nekas nesanāca.

 

2. Kā Tu vērtē savu sniegumu pagājušajā sezonā? Vai izdevās sasniegt visu plānoto?

 

Sezonas sakums bija labs, bija ļoti labi rezultāti, bet strauji forma kritās un vasaras periodā nebija labas formas un labs sniegums, bet rudenī atkal sniegums bija ļoti labs. 

 

3. Kā Tev līdz šim ir veicies ziemas treniņos? Vai ir izdevies izpildīt sev uzstādītos uzdevumus?

 

Ziemas periods aizritēja ļoti veiksmīgi, aizvadīju divas svarīgas nometnes, kas ļāva ļoti labi sagatavoties sezonai. Galvenais uzdevums bija ielikt labu bāzi visai sezonai, kas arī izdevās. 

 

4. Kā Tev ir veicies šīs sezonas pirmajās sacensībās? Ar kādiem panākumiem esi startējis?


Sezonas ir iesakusies ļoti veiksmīgi, lai gan vēl neesmu savā labākajā formā. 3.vieta "Kurzemes pavasarī", 1.vieta "Lieldienu balvā"un 3.vieta "Rīgas kausos". 

 

Foto: PhotoMiller sports


5. Kādi ir Tavi mērķi nākamajai sezonai - 2017.gadam?


Galvenais mērķis ir pēc iespējas labāk nostartēt Pasaules čempionātā. Ciparu ziņā tas būtu, vismaz uz pusi uzlabot savus labāko rezultātu līdz šim. 


6. Vai esi jau iepazinies ar PČ (Igaunija) apvidu, un vai ir kaut kas īpašs Igaunijas apvidos, par ko orientieristam jāpiedomā, lai veiksmīgi startētu Pasaules Čempionātā?


Jā, ar sprinta apvidu esmu iepazinies. Nekas mani īpaši nepārsteidz. Apvidus pietiekami izaicinošs.


7. Daudzi orientieristi mūsdienās uzskata, ka specializācija kļūst arvien svarīgāka. Vai Tu šim apgalvojumam piekrīti, un kādās disciplīnās Tu ceri startēt Igaunijā šī gada pasaules čempionātā?


Jā, ja neesi Daniel Hubmann vai Matthias Kyburz, tad specializācija ir vajadzīga. Kā jau minēju iepriekš - ceru startēt sprinta distancē un uz to arī gatavojos. 


8. Kā mums vajadzētu popularizēt orientēšanās sportu plašākai publikai? Kas pēc Tavām domām būtu panākumu atslēga?


Orientēšanā sports jārāda cilvēkiem visādos sporta svētkos, pilsētas svētkos, lai cilvēkiem būtu iespēja iepazīt šo sporta veidu un arī piedalīties.  Panākuma atslēga būtu cilvēkiem noķert kaifu no orientēšanās un tad jau vairāk cilvēku sāktu piedalīties šajā sporta veidā.

 

Leave a Comment