Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017: Andris Jubelis

Posted by admin 03/05/2017 0 Comment(s) Izlase ceļā uz PČ 2017,Andris Jubelis - Inov-8 | OSveikals.lv Team,

Šogad tepat kaimiņvalstī Igaunijā notiks Pasaules Čempionāts Orientēšanās sportā, kas ir nozīmīgākais notikums orientēšanās sporta pasaulē. PČ nedēļa sāksies 2017. gada 30. jūnijā ar Sprinta Kvalifikāciju Tartu pilsētā un noslēgsies 7. jūlijā ar valstu Izlašu Stafetes skrējienu Elva-Vitipalu tuvumā. Sievietēm un vīriešiem tiks izcīnīti medaļu komplekti Sprintā, Sprinta Stafetē, Garajā Distancē, Vidējā Distancē un klasiskajā Stafetē.

 

Interviju sērijā "Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017" piedāvāsim jums iespēju iepazīties ar Latvijas Izlases sportistu komentāriem par aizvadītās un šīs sezonas treniņu procesu, sasniegumiem un mērķiem.

 

Andris Jubelis

 

1. Kuras sacensības pagājušajā sezonā sagādāja vislielāko gandarījumu? Jeb citiem vārdiem - gada vilšanās un gada prieki.

 

Pagājušā gadā vislielāko gandarījumu man sagādāja uzvara Latvijas Olimpiādes sprintā, tāpēc, ka gatavošanās bija plānota Kāpai, tāpēc īsti nezināju cik konkurēt spējīgs es būšu, bet tieši sprinta distances dienā tikai pēc kārtīgas iesildīšanās es nojautu, ka šodien viss kārtībā un būšu neapturams. Uzvara bija ļoti vērtīga, jo bija vienīgais zelts Madonas novadam, kā arī pateicoties šai uzvarai visticamāk arī tiku iebalsots par Madonas novada gada sportistu.

Gada vilšanās varētu būt Pasaules čempionāta stafete, kad distances sākuma daļa neizdevās un pieļāvu kļūdu, kaut gan atlikušo distanci veicu labi, tomēr tas atstāja rūgtumu par to, ka pilnībā nebiju 100% sevi realizējis, bet nedaudz vilšanos, protams, nolīdzināja Edgara un Mārtiņa lieliskie starti un beigās finišējām 7. vietā.

 

2. Kā Tu vērtē savu sniegumu pagājušajā sezonā? Vai izdevās sasniegt visu plānoto?

 

Savu sniegumu vērtēju kā ļoti labi, savu galveno uzdevumu palikt veselam un trenēties bez traumām realizēju gandrīz pilnībā un arī visos komponentos biju pielicis tāpēc arī joprojām izdevās noturēties Pasaules rangā ap 60. pozīciju. Pasaules čempionāts varbūt netika realizēts pilnībā, iespējams dēļ tā, ka tomēr sezonas viens no galvenajiem startiem bija arī Eiropas čempionāts, kurš izdevās ļoti labs, gan ar 30. vietu garajā distancē, gan ar labu skrējienu pirmajā etapā. Katrā ziņā pagājušajā sezonā izdevās pielikt pie visa nedaudz, tad šogad svarīgi šo tendenci ir turpināt.

 

3. Kā Tev līdz šim ir veicies ziemas treniņos? Vai ir izdevies izpildīt sev uzstādītos uzdevumus?

 

Ziemas treniņi ir bijuši veiksmīgi, jo esmu atgriezies Somijā un pārstāvu šobrīd Vehkalahden Veikot lielisko komandu, kura spēj nodrošināt ļoti labus apstākļus un zināšanās, jo šāda iespēja skriet komandā, kurā ir sportisti ar Pasaules čempionāta medaļām un ir uzvarējuši Jukolu ir patiešām laba, un jācenšas izmantot visas iespējas ko viņi sniedz. Ziemā bija daudz treniņnometnes un iztiku bez lielām problēmām, biju vesels un bez traumām, tāpēc domāju, ka šī 2017. gada ziema bija mana labākā līdz šim noteikti. Fiziski esmu krietni pielicis pie skriešanās ātruma, tāpēc tagad aprīlī vēl ir problēmas to savienot ar orientēšanās tehniku, bet pamazām viss virzās kopā, tāpēc vēl daudz jāstrādā, lai varētu būt pilnībā konkurētspējīgs.

 

4. Kā Tev ir veicies šīs sezonas pirmajās sacensībās? Ar kādiem panākumiem esi startējis?

 

Sezonas sākums bija tāds savāds, jo šogad plānots visu gatavošanos nedaudz pavirzīt uz priekšu, lai sanāk skriet mazāk sacensībās ar pilnu atdevi, tāpēc ļoti labus rezultātus no sevis negaidīju jau aprīlī, bet esmu ļoti apmierināts ar Kurzemes Pavasara WRE vidējo distanci, kad biju viens no ātrākajiem tajā dienā ļoti spēcīgajā konkurencē, kas bija laba zīme, ka viss notiek, tikai jāsaliek visas komponentes kopā, kas pagaidām ir viss grūtāk. Esmu aizvadījis gana smagu 10 dienu treniņ ciklu Somijā, lai uzlabotu skriešanu skarbākā apvidū un ceru, ka tas atnesīs rezultātus. Īstā sacensību sezona sāksies maijā un ceru, ka tam būšu gatavs.

 

Video: OSveikals.lv Intervija pēc WRE Kurzemes Pavasaris 2017

 

5. Kādi ir Tavi mērķi nākamajai sezonai - 2017.gadam?

Galvenais starts ir Pasaules čempionāts, bet, protams, svarīgi ir arī iekļūt vispirms komandā, tāpēc svarīgi būs visi starti, kas saistīt ar Latvijas izlasi, gan Baltijas čempionāts, Pasaules Kauss un Pasaules čempionāts. Kā arī 10mila un Jukolā komandai ir augsti mērķi tāpēc svarīgi arī tur startēt savā augstākajā līmenī.

 

6. Vai esi jau iepazinies ar PČ (Igaunija) apvidu, un vai ir kaut kas īpašs Igaunijas apvidos, par ko orientieristam jāpiedomā, lai veiksmīgi startētu Pasaules Čempionātā?

 

Pasaules čempionāta apvidus ir labi zināms, jo ir skriets šajā apvidū neskaitāmas reizes un ir aizvadītas treniņnometnes, kā arī apvidus Madonas apkārtnē ir gana līdzīgs, tāpēc sava veida pārliecība ir radusies, bet, protams, vienmēr var labāk un vairāk, tāpēc pirms čempionāta noteikti notiks arī specifiska gatavošanās tieši šīm apvidum, lai jau pieslīpētu sīkākas nianses, kas ar to saistītas.

 

7. Daudzi orientieristi mūsdienās uzskata, ka specializācija kļūst arvien svarīgāka. Vai Tu šim apgalvojumam piekrīti, un kādās disciplīnās Tu ceri startēt Igaunijā šī gada pasaules čempionātā?

 

Jā, specializācija ir ļoti svarīga un šogad esmu nolēmis pilnībā specializēties meža distancēm, lai samazinātu sacensību skaitu. Katrā ziņā, protams, ir sportisti, kas skrien visas distances vienlīdz labi, bet tādu nav daudz un tieši sprinta distancei svarīga ir specializācija.  

 

8. Kā mums vajadzētu popularizēt orientēšanās sportu plašākai publikai? Kas pēc Tavām domām būtu panākumu atslēga?

 

Domāju, ka tas jau tiek darīts ļoti labi, parādīšanās televīzijā ir solis un priekšu un svarīgi vēl pasniegt to tādā veidā, lai parasts skatītājs spētu aizrautīgi to skatīties. Spraigas cīņas, varoņi, negaidīti notikumi noteikti tam nāk par labu!

 

Leave a Comment