Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017: Inga Dambe

Posted by admin 05/07/2017 0 Comment(s) Izlase ceļā uz PČ 2017,

Šogad tepat kaimiņvalstī Igaunijā notiks Pasaules Čempionāts Orientēšanās sportā, kas ir nozīmīgākais notikums orientēšanās sporta pasaulē. PČ nedēļa sāksies 2017. gada 30. jūnijā ar Sprinta Kvalifikāciju Tartu pilsētā un noslēgsies 7. jūlijā ar valstu Izlašu Stafetes skrējienu Elva-Vitipalu tuvumā. Sievietēm un vīriešiem tiks izcīnīti medaļu komplekti Sprintā, Sprinta Stafetē, Garajā Distancē, Vidējā Distancē un klasiskajā Stafetē.

 

Interviju sērijā "Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017" piedāvāsim jums iespēju iepazīties ar Latvijas Izlases sportistu komentāriem par aizvadītās un šīs sezonas treniņu procesu, sasniegumiem un mērķiem.

 

Inga Dambe

1. Kuras sacensības pagājušajā sezonā sagādāja vislielāko gandarījumu? Jeb citiem vārdiem - gada vilšanās un gada prieki.


Ļoti veiksmīgi man bija skrējieni stafetēs. No tiem vislabākais bija Pasaules čempionātā, kad pirmajā etapā iznācu 5.vietā, 19 sekundes aiz līderes, beigās komandai izcīnot 8.vietu.

2. Kā Tu vērtē savu sniegumu pagājušajā sezonā? Vai izdevās sasniegt visu plānoto?


Izdevās iegūt labu sportisko formu tieši uz Pasaules čempionātu un veiksmīgi nostartēt man mīļākajā vidējā distancē, iegūstot 19.vietu.

3. Kā Tev līdz šim ir veicies ziemas treniņos? Vai ir izdevies izpildīt sev uzstādītos uzdevumus?


Apstākļi nebija tie labvēlīgākie. Tā kā pārsvarā trenējos ārā, bieži bija jāskrien pa slideniem, ledainiem ceļiem. Sniega arī nebija pietiekami, lai varētu treniņu apjomu papildināt ar gariem slēpojumiem. Toties piedalījos izlases treniņnometnēs, tāpat arī kopā ar kluba biedriem pavadīju treniņiem un sacenībām piesātinātu pusotru
nedēļu Portugālē.

4. Kā Tev ir veicies šīs sezonas pirmajās sacensībās? Ar kādiem panākumiem esi startējusi?


Zviedrijā Tiomilas stafetēs izcīnīta 10.vieta.


5. Kādi ir Tavi mērķi nākamajai sezonai - 2017.gadam?


Nostartēt pēc iespējas labāk Pasaules čempionātā, kā arī Pasaules spēlēs Polijā, kur vienai nāksies pārstāvēt Latviju.

6. Vai esi jau iepazinusies ar PČ (Igaunija) apvidu, un vai ir kaut kas  īpašs Igaunijas apvidos, par ko orientieristam jāpiedomā, lai veiksmīgi startētu Pasaules Čempionātā?


Daudzviet apvidus nav pārāk piesātināts ar objektiem, tādēļ vairāk jāpaļaujas uz precīzu virzienu, sevišķi aizaugušās vietās ar sliktu redzamību. Izšķirošais ir saskatīt ātrāko un skrejamāko variantu uz kontrolpunktu, jo ne vienmēr taisnākais ir tas labākais.

7. Daudzi orientieristi mūsdienās uzskata, ka specializācija kļūst arvien svarīgāka. Vai Tu šim apgalvojumam piekrīti, un kādās disciplīnās Tu ceri startēt Igaunijā šī gada pasaules čempionātā?


Specializācija ir svarīga, ja kāda disciplīna padodas daudz labāk par pārējām. Bet kopumā svarīgi ir trenēties un attīstīties vispusīgi, ko arī atbalstu. Pasaules čempionātā skriešu sprintu, vidējo distanci un stafetes.

8. Kā mums vajadzētu popularizēt orientēšanās sportu plašākai publikai? Kas pēc Tavām domām būtu panākumu atslēga?


Panākumu atslēga, manuprāt, būtu orientēšanās sportā pieejamība, redzamība, personības un prestižs. Popularizēt vieglāk būtu ar pilsētas sprintiem, vai arī aizraujošām televīzijas pārraidēm no meža.

Tagi: inga dambe

Leave a Comment